İpragaz MARINEGAS
anasayfa Broşür Bize Ulaşın
Daha temiz sular

Marinegas, Türkiye'nin, imzalamış olduğu Kyoto protokolü çerçevesinde izlediği çevreci yaklaşıma çok uygun bir sistemdir. Karbondioksit (CO2), azot oksit (N2O) ve metan, atmosferde yoğunlaşarak, yeryüzüne düşen Güneş ışınlarının uzaya geri yansımasını önler. Sera etkisi adı verilen bu yoğunlaşma ışınları atmosfere hapsederek iklimin ısınmasına neden olur. Çoğu yakıtlara göre LPG'nin karbon-hidrojen oranı daha düşüktür. Dolayısıyla ürettiği birim enerji başına çok daha az CO2 açığa çıkar. Hassas bir doğa yapısına sahip olan Venedik lagününde, LPG sistemli teknelerin çevreci bir alternatif olarak kullanılması ve mevcut sistemlerin %20'lik bir kısmının LPG'ye çevrilmesi üzerine bir AB projesi geliştirilmiştir. Böylece CO2 ve benzeri sera gazları salınımı azaltılarak, dizel ve benzin kullanan teknelerin sebep olduğu su ve hava kirliliği etkisini azaltmak hedeflenmiştir.

Ekonomik LPG ile yakıt masraflarından tasarruf

Yapılan araştırmalar, tekne tipi, motor gücü ve kullanım şartlarına bağlı olarak LPG'nin benzine göre %40'lara varan tasarruf sağladığını göstermektedir.

Esnek Sistem

Mevcut benzinli yakıt sisteminin de kullanabilir durumda olması, kullanıcıya istediği yakıt sistemini seçme şansı vermektedir.

Uzun motor ömrü

LPG, benzinden daha az oranda yanmayan bileşen içerdiğinden, motorda kalıntı bırakmaz. Motorda karbon birikintileri azalır zaman içinde motorun performansı düşmez.

Güvenirliliği kanıtlanmış bir sistem

Marinegas, halen Fransa, İngiltere, Almanya, İtalya gibi Avrupa'da birçok ülkede örnekleri olan ve güvenilirliği kanıtlanmış bir sistemdir.

İpragaz İletişim
MARINEGAS ile tasarruf edin!